SDA / FAQ

Korduma kippuvad küsimused

Milliseid õppimisviise pakume?

a) Õhtuti – esmaspäevast neljapäevani kell 18.00–21.00. Tunnid toimuvad igal nädalal, välja arvatud riigipühadel.

b) Nädalavahetuseti – laupäeval ja pühapäeval kell 09.00–16.00. Igas kuus on vähemalt üks vaba nädalavahetus.

Kas koolitused toimuvad ainult distantsõppena või korraldate ka statsionaarseid koolitusi?

Koolitusi korraldame ainult distantsõppena. Lisaks sellele saavad kõik meie õpilased omale õppematerjalid eletrkoonilisel kujul.

Kas kursused toimuvad ka päevases õppes?

Seda tüüpi kursusi korraldame ainult eriprogrammina (ettevõtte või asutuse tellimusel). Päevast õpet me tavaliselt ei paku, kuna enamik meie õpilastest töötavad. Samuti meie koolitajad on ka ise IT-ettevõtetes täistööajaga töötajad.

Kuidas ma saan kursusele registreeruda?

Kursusele on võimalik registreeruda meie veebilehel ja seal saadaoleva spetsiaalse taotlusvormi kaudu. Kui eelistad otsekontakti, võta julgelt osa ühest meie veebiseminarist või helista meie kliendinõustajatele. Saad meil infopaketi, mis annab sulle kogu vajaliku teabe sind huvitava kursuse kohta.

Kas on võimalik saada mingeid soodustusi?

Jah, me pakume soodustusi infoseminaride või veebinaride ajal. Samuti korraldame kampaaniaid ning hooajalisi allahindlusi.

Kuidas tagate, et teie õppekavad oleksid kvaliteetsed?

Meie jaoks on suurima tähtsusega kursuste kvaliteet ning seetõttu värbame ainult oma ala parimaid spetsialiste. Neil on vähemalt 3 aastat kogemust IT-valdkonnas, väga paljudel on isegi 10 aastat. Samuti on kõik meie lektorid professionaalselt aktiivsed ehk nad õpetavad oma töö kõrvalt, mis tähendab, et nad oskavad teid kõige paremini ette valmistada tuleviku tööks IT-valdkonnas. Nende käe läbi õpid just seda, mis on täna kõige olulisem! Lisaks sellele on paljud meie lektorid erinevatel IT-konverentsidel eestvedajad ja esinejad.

Kas on võimalik maksta osamaksetena?

Jah, see on võimalik läbi meie finantspartneri. Lisainfot küsi meie kliendinõustajalt!

Kuidas valida pangalaenu?

Teeme koostööd mitme pangaga, mis pakuvad meie klientidele erilaene laenuperioodiga kuni 48 kuud. Meie kliendinõustajad abistavad sind kogu protsessi vältel – alates vajalike andmete kogumisest kuni laenu aktiveerimiseni.

Olen algaja. Ma pole programmeerimist kunagi proovinud. Kas võin sellel kursusel siiski osaleda?

Jah, kursusel õpid programmeerimist nullist. Huvilistel aitame veenduda milline programmeerimiskeel on temale sobilik. Paljud  kardavad, et kursus on liiga keeruline. See on tõsi, kuid see ei tähenda, et see kursus pole mõeldud sulle. Kui tahad saada programmeerijaks, pead kõvasti õppima, olema motiveeritud ja harjutama ka väljaspool tunde. Sa saad sellega hakkama – seda on teinud rohkem kui 6000 õpilast enne sind!

Kuidas saan end kursuseks ette valmistada?

Enne registreerumist saab iga õpilane meilt soovitusliku eeltöö materjali. See on tasuta materjal, mis annab sulle kindluse, kas programmeerimine on just sinu jaoks. Soovitame sul sellega tutvuda, et end esimeseks õppepäevaks ette valmistada. Samuti see muudab kogu protsessi sinu jaoks palju lihtsamaks.

Millise programmeerimiskeele peaksin valima?

Sellele küsimusele ei ole head vastust. Kõik sõltub kandidaadi isiklikust motivatsioonist ja ootustest. Võime kindlalt väita, et Java on IT-maailmas enimkasutatav keel, ükskõik millises riigis sa ka ei elaks. Seda kasutatakse nii suurettevõtetes kui ka mobiilirakendustes. Python on parem valik neile, kes soovivad töötada vähem ettevõtluskeskkonnas. Python on eriti populaarne Lääne-Euroopa ja Silicon Valley idufirmade seas. Tarkvara testija on lihtsaim samm IT-sektori suunas, kuna see ei nõua programmeerimisteadmisi, vaid ainult kindlate reeglite järgimist. Front-end on kui sild testimise ja programmeerimise vahel, kuna sageli on see tasustatud sama hästi kui ametikohad tarkvaraarenduses.

Kas ma pean kursusel osalemiseks inglise keelt soravalt rääkima?

Ei pea, spetsiifilise inglise keele õpetame sulle juba kursustel. IT-keskkonnas on inglise keele oskus siiski oluline, kuna peaaegu kogu tehniline dokumentatsioon on inglise keeles. Pead oskama inglise keeles lugeda ja kirjutada. Aga kui räägid inglise keelt soravalt, siis on sul lihtsam alustada tööd näiteks rahvusvahelises ettevõttes. IT-ettevõtted investeerivad palju oma töötajate professionaalsesse arengusse ja pakuvad sageli tasuta inglise keele tunde. Samuti võid osa võtta meie tasuta veebiseminaridest, kui saad aru, mida seal räägitakse, siis su inglise keel on piisav, et kursusel osaleda.

Kes on teie juhendajad?

Meie juhendajad on aktiivsed programmeerijad. See tähendab, et meie juhendajad on kursis uusimate lähenemisviiside ja tehnoloogiatega. Enne õpetama asumist peavad nad läbima kaheetapilise kontrollprotsessi, mille käigus teeme kindlaks nende valdkonnaalased oskused ja tehnilised teadmised. Neil kõigil on vähemalt 3-aastane töökogemus, seega oskavad nad reaalseid IT-alaseid probleeme kergesti selgitada.

Kas loengud on praktilised?

Kursustel edendame juba algusest peale väga praktilist lähenemist. See tähendab, et kõik meie kursused hõlmavad praktilisi tunde 90% ja teooriat ainult 10% ulatuses. Kui tahad saada programmeerijaks, pead oskama ikka koodi kirjutada 🙂

Kuidas me aitame töö leidmisel?

Siinkohal s on oluline rõhutada, et õpilased peaksid alustama tööotsinguid juba esimesest päevast alates. See võib tunduda uskumatu, kuid motivatsiooni ülesnäitamine suurendab tööle saamise tõenäosust. Siin on kirjeldus täiendavatest tegevustest, mida pakume õpilastele töö leidmiseks.

Tööotsingu loeng

Meie karjäärinõustaja või väliskonsultandi poolt korraldatav veebikoolitus. Selle koolituse peamine eesmärk on valmistada õpilane ette intervjuuks IT-valdkonnas. Jagame nõuandeid ja nippe suurepärase CV ja portfoolio koostamiseks. Nõustaja selgitab ka kuidas intervjuu ajal ennast esitleda, mida peaks rõhutama ja kuidas ennast müüma veenmaks ettevõtet, et just sina oled neile õige kandidaat.

IT-intervjuu

Simuleeritud tehniline intervjuu ühe meie juhendajaga, kes tegutseb oma meeskonda värbava firma esindajana. Sellise simuleeritud intervjuu ajal ei seisa sa silmitsi mitte ainult tehniliste küsimuste väljakutsega, vaid saad ka väärtuslikku tagasisidet.

Mis eristab teid konkurentidest?

Me oleme Kesk- ja Ida-Euroopa riikides suurim akadeemia, mis annab meile lugematul hulgal oskusi, teadmisi ja turukogemusi. Kogume tagasisidet kõigist riikidest, kus tegutseme, et luua programme, mis valmistavad meie õpilasi ette tööle asumiseks kogu Euroopas. Lisaks teeme koostööd üle 200 IT-ettevõttega üle Euroopa – alustades väikestest kohalikest idufirmadest kuni suurte korporatsioonideni, nagu IBM, Tieto, Nordea, Sapiens, Ericsson, BAE Systems ja Boeing. See teeb meid ainulaadseks – tööandjad usaldavad meid!

Kas jagate kursuse jooksul õpilastele mingeid materjale?

Jah, meie õpilased saavad ligipääsu kõigile ettekannetele ja harjutustele, mida juhendaja loengute ajal näitab või läbi töötab. Samuti anname juurdepääsu GitLabile – vahendile, mis koondab kogu koodi (IT-meeskondades enimkasutatav vahend).

Kuidas kogute tagasisidet ja mis eesmärk on tagasiside kogumisel?

Kõik meie õpilased saavad peale iga teemaploki läbimist tagasisidevormid, mille eesmärk on mõõta meie õpilaste rahulolu nii kursusega kui ka õpetajatega. Meile on oluline avastada võimalikke kitsaskohti ja leida võimalusi, mida edaspidi paremini teha.

Mis juhtub, kui ma tundi ei tule?

Loengutest puududa ei ole soovitatav. Kõik loengud toimuvad juhendaja eestvedamisel reaalajas õppesessioonidena. See tähendab, et ühte vahelejäänud loengut on väga raske uuesti kokku võtta. Loomulikult saad juurdepääsu kõikidele materjalidele, harjutustele ja ülesannetele, kuid pead nende kallal ise töötama. Kui annad projektikoordinaatorile varem teada, et vajad enne järgmist loengut lisakonsultatsiooni, proovime korraldada lühikese kohtumise juhendajaga, kes vastab kõigile sinu küsimustele. Üldiselt lubame loenguid vahele jätta kuni 20% kogumahust, kuid me ei soovita seda. Puudutud loenguid me ei hüvita.

Kas kõik saavad pärast kursuse läbimist tunnistuse?

Iga õpilane, kes osales loengutes vähemalt 80% ulatuses ja sooritas kõik testid vähemalt 80% õigete vastustega, saab tunnistuse kursuse läbimise kohta. Õpilased, kes osalesid vähemalt 60% ulatuses, kuid ei sooritanud testi ega koostanud praktilist projekti, ei saa tunnistust, vaid kinnituse kursuse lõpetamise kohta. Õpilased, kes lepingust loobuvad, ei saa ühtegi dokumenti.

Kas ma saan toodet/loengut „testida“?

Korraldame tasuta veebiseminare/töötubasid, mille käigus saad näha, mida see kõik endast kujutab ja mida loengutes õpitakse. Samuti saad vaadata, kuidas meie juhendajad õpetavad ja alles siis otsustada, kas see võiks sulle sobida.

Kuidas ma saan kursusest loobuda?

Kursusest loobumiseks pead saatma meile oma lepingust taganemise avalduse e-posti teel aadressil: [email protected]. Võid kasutada lepinguga kaasasolevat vormi.

Ei leia vastust sa küsimusele?

Küsi küsimus