SISENE IT-MAAILMA KUNI -30% SOODSAMALT KUNI 19.07.2024! VAATA >>SIIT<<

SDA / Edulood

Edulood

Adina Dumitrescu

Software Developer

„Programmeerimiskursuste vastu hakkasin huvi tundma siis, kui naasin puhkuselt Kanadast, kus kõik küsisid, kellena ma töötan ja kas ma olen õnnelik. Vastuseks oli ei. 🙂 Nii otsustasingi hakata kursusi otsima ja leidsin SDA.

Kursuse ainekava on väga põhjalik, mitte ainult Java osas. See on suurepärane koht õppimise alustamiseks. Kursus aitas mul luua teadmistebaasi, mida saan täiendada edasi vastavalt käsiloleva töö või projekti nõuetele.

Neil, kes mõtlevad programmeerimisega alustada, peaks olema aega investeerida õppeprotsessi. SDA koolitajad on väga hästi koolitatud ja aitavad teid kogu kursuse jooksul. Ent see töö hõlmab pidevat õppimisprotsessi, seega peate õppima ka seda, kuidas oma teadmisi laiendada. 🙂

Pärast kursuse lõpetamist võetud suundumus tekitab minus elevust. Olen seda soovitanud karjäärimuutusele kaaluvatele sõpradele. Esimene samm on teha otsus, et tahad endale midagi paremat ja et väärid seda. Kunagi pole hilja teha muudatusi, et elada õnnelikumat elu. :)“

Ada Palacean (Mican)

Software Developer

„Õppisin keskkoolis mõningaid programmeerimise põhitõdesid, kuid sel ajal pidasin seda enda jaoks liiga keeruliseks. Kaheteistkümne aasta pärast nägin, kui kiiresti tehnoloogiatööstus kasvas ning seepärast otsustasin anda sellele teise võimaluse ja saada osaks sellest hämmastavast tulevikumaailmast. Otsustasin osaleda SDA kursusel uudishimust. Java kursus tundus tol ajal kõige täielikum ja üksikasjalikum kursus turul, seega otsustasin sellele võimaluse anda.

Minu eelmine karjäär oli tootmistehnoloogia alal, kus hakkasime juurutama uusi tehnoloogiaid (neljanda tööstusrevolutsiooni suunas). Nägin, kui palju eeliseid tarkvara automatiseerimine ja tootmisabi võiksid tootmisprotsessile ja teistele tööstusharudele anda. Olin vaimustuses ja tahtsin sellest kõigest paremini aru saada.

Juhendajatel ja kolleegidel on oluline roll selle ülemineku juures. See seisneb nõustamises, toes ja oma töökogemuse jagamises. Ma töötan rohkem tootval poolel, kuid mõtteviis, andmebaasid ja konfigureerimistööd aitasid mind suuresti.“

Pavel Pšečuk

DevOps Engineer

„Sisenesin IT turule 2009. aastal mänge mängides juhuslikult – üks peaadministraatoritest kutsus mind liituma nende juhtrühmaga ning mõned kuud hiljem võtsid üle kõik tema kohustused. Kaks aastat hiljem sai sellest üks suurimaid mänguprojekte Leedus. Sain palju tehniliste ja ka mittetehniliste aspektidega seotud teadmisi. See oli mu esimene korralik IT-kogemus. Kahjuks pidin sellest 2015. aastal vaba aja puudumise tõttu loobuma.

Enne SDA kursusel osalemist töötasin neli aastat (1. taseme) tugiteenuse spetsialistina ja püüdsin saada edutatud juhtivatele kohtadele, näiteks meeskonnajuhiks või juhatajaks. Kahjuks ei osutunud ma neljast korrast, mil kandideerisin, kordagi valituks. Seejärel otsustasin sellest ettevõttest lahkuda ja liikuda teise, tehnilisema suuna poole. SDA sattus mu ellu õigel ajal, otse minu Facebooki uudistevoos. Ma ei kahelnud hetkekski – see oli minu võimalus oma elu muuta. Ja täna olen täiesti kindel, et see oli õige valik. Kursusega samal ajal alustasin oma karjääri maailma ühe suurima logistikaettevõtte IT-keskuses 2. taseme tugispetsialistina. Praegu töötan (3. taseme) tehnilise toe insenerina paljutõotavas idufirmas, kus arendusmeeskonnad kasutavad üsna samu tehnoloogiaid, mida ma SDA-s õppisin, seega plaanin varsti üle minna Java noorem tarkvaraarendaja ametikohale. Ka minu palk suurenes minu eelmiste töökohtadega võrreldes peaaegu kaks korda. Teie edaspidises karjääris on kindlasti abiks teadmiste omandamine SDA-s – seal õpetavad nad teile uusimaid ja otsitumaid tehnoloogiaid.

Soovitan kindlasti proovida seda SDA kursust neil, kes plaanivad programmeerimismaailma siseneda. Peaksite mõistma, et peate pingutama ja kõvasti õppima, teil ei jää palju vaba aega üle, tunnete pinget ja võite tarkvaraarenduses oma esimese töö leidmisega vaeva näha. Ent te ei kahetse kunagi selle kursuse lõpetamist, ning teie unistused töötada maagiliselt saarelt, juua kokteili ja nautida päikeseloojangut saavad varsti teoks.“

Gabor Gyarmati

DevOps Engineer

„Pärast mitut ebaõnnestunud Java/JavaScripti veebikursust nägin Facebookis SDA kursuse reklaami ja mõtlesin, et just seda ma tahangi teha. Tahtsin päris õpetajat reaalsesse klassiruumi, kus oleks võimalus kohe küsimusi esitada. Muljetavaldav oli ka kursuseprogrammi sissejuhatav koosolek.

Suurim eelis, mille ma SDA kursusel osalemisest sain, on see, et saan aru tarkvaraarendamisest ja sellest, kuidas selle üksikasjad on suuremate osadega seotud. See ei puuduta ainult Javas kodeerimist; sain paketi erinevate tööriistade ja protsessidega, mida kasutavad arendusmeeskonnad, nagu Scrum ja Bitbucket, samuti serveri taust, front-end’i arendus jne.

Sain hiljuti parema töökoha, mis oli ilmselt samuti kursusel osalemise ja uute teadmiste tulemus. Praegusel töökohal ei tegele ma veel Java koodiga, kuid ettevõttesiseselt on mul võimalus saada tarkvaraarendajaks, mis on minu isiklik eesmärk. Üldiselt kasutan umbes 60–70% SDA-s õpitud teadmistest, mis on vist päris palju. :)“

Sindija Lūsīte

Software Developer

„Minu lugu on tegelikult üsna naljakas. Mulle on tehnikaasjad alati meeldinud ja keskkoolis tundsin informaatikatundide vastu huvi, kuid ma ei pidanud end kunagi potentsiaalseks programmeerijaks. Arvan, et see võis olla tingitud sellise tööga seotud nohiklikust stereotüübist. Mõned aastad hiljem sattusin vaatama suurepärast telesaadet „Mr. Robot“, ja ajastus ei saanud parem olla. Olin hiljuti oma eelmise karjääri lõpetanud ja püüdsin välja mõelda, mida edasi teha. Seega otsustasin saada häkkeriks. 😀 Realistlikuks jäädes ja oma pere toetusega otsustasin hakata õppima programmeerimist ja proovida karjääri IT-valdkonnas.

Nägin hüpikaknas kutset SDA teavitamiskoosolekule ja otsustasin minna. Mulle meeldis see koosolek. See oli väga lõbus ja veenev ning ma kirjutasin lepingule kohe alla. Parim otsus üldse!

Kursus tutvustas mulle programmeerimise maailma. Selles oli palju kasulikku praktikat ja teavet, mõnikord liigagi palju! Kuid hiljem tööd alustades hakkasid teemad vaikselt seostuma ja arusaadavaks muutuma. Tegelikult õppisin ja sain kursusest rohkem, kui algul pärast selle lõpetamist arvasin. Need seitse kuud olid väga rasked, aga väärt igat pingutust, kuna aitasid mul karjäärimuutust teha! Hindasin kõrgelt, et õpetajad on antud valdkonna spetsialistid, kes said kursusel oma reaalseid kogemusi jagada.

Kursusel osalemise ajal alustasin ka tööd saksa keelt kõneleva klienditoe spetsialistina. Kursus hõlmas konkreetseid tehnilisi asju ja tarkvara – see oli suurepärane algus minu uuele karjäärile IT-valdkonnas. Praegu olen Java noorem tarkvaraarendaja ning töötan API-de, mõnede üksuste ja integreerimise testimisega ning õpin lugema ja mõistma keerulisemat koodi, arendama lihtsaid lõppsõlmi ja õpin palju uut.

Kursus aitas mul töö leida ja mõista, et tahan tõesti programmeerijaks saada. See hõlmas palju teemasid Java keele ning IT-töös kasutatavate tööriistade ja protsesside kohta ning aitas õige mõtteviisini jõuda. Alustasin algusest, seega alles õpin palju uusi asju kolleegidelt ja kursusematerjalidest. Ning vajaduse korral saame oma suurepäraste juhendajatega ühendust võtta ja küsida nõu või muud vajalikku abi.“

Lõpetajate parimad projektid

Veebirakendus „New You“

Selle projekti eesmärk oli välja töötada veebipõhine treenimisrakendus, mis kaasaks treenereid ja motiveeriks inimesi tervislikke eluviise järgima. Veebirakendus hõlmab selliseid funktsioone nagu toitumiskavad, treeningnõuanded, õpetuste videoteek ning ühenduse hoidmiseks mugavalt kasutatav vestlusaken. Veelgi enam, rakendusest leiab erinevaid väljakutseid ning harjutusi optimaalse kaalu saavutamiseks ja jõu treeninguteks. Rakendus annab kasutajatele kohustusliku igapäevase treening- ja toitumiskava koos kõigi vajalike näpunäidete ja nippidega.

Transpordirakendus „Taxipy“

„Taxipy“ on transpordirakendus, mis ühendab taksojuhte potentsiaalsete klientidega. Kliendid saavad tellida takso oma hetkeasukohast kindlasse sihtkohta 30 km raadiuses, hallata oma tellimust, selle eest maksta ja juhti hinnata. Kliendiprofiil hõlmab tellimuste ajalugu ja võimalust teatada autos kaduma läinud esemest. Taksojuhid saavad kontrollida kõiki avatud tellimusi, neid vastu võtta ja täita ning oma profiile muuta, lisades näiteks klientidele kuvatava profiilipildi.

Bussiteenus „NCO“

Ettevõtete öö (Night of the Companies, NCO) on üritus, kus erinevad ettevõtted korraldavad peakontoris avatud uste päevi, et tutvustada oma tegevust ja tervitada külastajaid, kes sooviksid sinna tööle kandideerida. Inimesed saavad külastada ettevõtteid iseseisvalt või kasutada spetsiaalseid busse, mis üritusel osalevate ettevõtete vahel sõidavad. See rakendus aitab kasutajatel neid bussiliine jälgida ja oma kogemusest maksimaalset kasu saada. Kasutajad saavad vaadata ja esile tõsta erinevate ettevõtete asukohti kaardil, et näha busside liikumist malelaua stiilis kaardil ja saada kiiresti teavet nende sõidugraafikute kohta.

Veebirakendus „Beauty salon“

„Beauty salon“ on ilusalongi veebirakendus, mis võimaldab kasutajatel teenuste kohta teavet saada, konto luua ja lihtsalt aegasid broneerida. Veebileht sisaldab inspireerivat galeriid erinevatest soengutest ja detailset kaarti, mis aitab klientidel ilusalongi jõuda. Peale selle saab administraator hõlpsasti lisada uusi teenuseid ja töötajaid ning muuta hindu.

Tagasiside meie lõpetajatelt

Leemet Onno

“Head koolitajad, palju head teavet. Väljaõpe alates nullist samm-sammult. Kõik koolitajad aitasid kõikide minu küsimuste puhul ning andsid alati head nõu. Üldiselt väga hea kogemus ning olen tuleviku osas positiivselt meelestatud.”

Software Tester

Marijaana Siimson

“Otsisin võimalusi karjääri muutuseks ning sattusin SDA kursuste peale. Alustasin null teadmistega IT-s, kuid koos SDA treenerite abiga, juhendamisega ning julgustamisega lõpetasin kursuse edukalt. Omandasin ISTQB sertifikaadi ning leidsin oma esimese töö tarkvara testijana.”

Data Analyst, The Smart Cube

Bianca Todoran

„Võin öelda, et juhendajad pakkusid meile palju tuge. Iga kord, kui juuniortöötaja jaoks oli pakkuda mõni töökoht, andsid nad meile sellest teada.“

Software Developer, Kalypso

Adina Dumitrescu

„Kursuse ainekava on väga põhjalik ja mitte ainult Java osas. See on hea koht õppimise alustamiseks. Kursus aitas mul luua teadmistebaasi, mida saan täiendada vastavalt käsiloleva töö või projekti nõuetele.“

Software Developer, Uniqa Raiffeisen Software Service

Levente Szilveszter

„Kui peaksin valima kursuselt saadud suurima väärtuse, siis selleks on see, et inimväärtus ja tehniline väärtus käivad IT-tööstuses käsikäes. Ja SDA on suutnud end ületada mõlemas.“

Technical Support Engineer, Breakwater Technologyr

Pavel Pšečuk

„Kokkuvõtteks soovitan kindlasti proovida seda SDA kursust, kui plaanid siseneda programmeerimismaailma.“

Alusta siin oma edulooga

Osale kursusel, täienda oma oskuseid, kasuta karjäärinõustamist ning ühine IT-tööstusega.

Tutvu meie kursustega