Sisene IT-maailma kuni -30% SOODSAMALT! Nüüd kuni 12 osamakset 0% intressiga!

SDA / 4 kõige nõutumat programmeerimiskeelt + 1 maasikas 2024. aastal

4 kõige nõutumat programmeerimiskeelt + 1 maasikas 2024. aastal

Oleme astunud põnevasse uude 2024. aastasse, mistõttu tekib kohe ka huvi, et millised programmeerimiskeeled langevad oma positsioonilt populaarsustabelis ning mis on järgmine kursus, millele peaksid ennast kiiresti kirja panema. Kuna kodeerimiskeelte universum aina laieneb, siis järgnevalt tutvustame viite peamist programmeerimiskeelt, mis domineerivad aastal 2024.

1. Python: Peatamatu jõud

Python on programmeerimiskeelte edetabelis halastamatult tõusnud ja 2024. aastal ei näita see mingeid aeglustumise märke. Statista hindab seda 2023. aastal kolmandaks enim kasutatavaks keeleks ja TIOBE indeks kroonib selle aastal 2024 esikohale. Olenemata sellest, kas tegeleda tehisintellekti, automatiseerimise või töövoogude optimeerimisega, kõik Pythoni oskused on tööturul kuum kaup.

2. Java: Programmeerimismaailma vanker

Java, mis sündis 1995. aastal on ajaproovile vastu pidanud ning endiselt jääb programmeerimismaailma vankriks. Java on laialdaselt kasutusel veebiarenduses, pilvandmetöötluses, asjade interneti rakendustes ning suuremahulistes ettevõtte töövahendites. Java arendajatel on töökoht kindlustatud!

3. Kotlin: Rakenduste arendamise tulevik

Kui oled huvitatud Androidi või platvormideülese rakenduste arendamisest, siis Kotlin peab olema sinu radaril. Google’i poolt 2017. aastal Androidi arendamise ametlikuks keeleks kinnitatud Kotlin on pidevalt alates sellest ajast populaarsust kogunud.

4. JavaScript: Alatise kohanemisvõimega

JavaScript oma uskumatu kohanemisvõimega, hoides jätkuvalt esikohta kõige nõutumate keelte seas. JavaScript on jõud dünaamilise ja interaktiivse sisu taga, mida igapäevaselt oma seadmetes kohtad. Sülearvutitest kunicnutitelefonideni ja nutiteleriteni – JavaScript on veebiarenduse eesotsa kangelane ka aastal 2024.

5.  UX/UI disain: see maasikas

Kuna internetti kasutab üle 4,6 miljardi inimese, siis kasutajaliidese (UI) ja kasutajakogemuse (UX) disaini mõju on digitaalses maailmas aastal 2024 palju olulisem kui kunagi varem.

UI/UX-disain on üks paljudest mittetehnilistest ametitest, mis ei nõua kodeerimis- või programmeerimisoskusi. Siiski on eelnev kogemus kodeerimis- või programmeerimisoskuse alal kasulik, sest suhtlemine arendajatega muutub lihtsamaks. 

Kokkuvõte

2024 aastal paistavad need neli keelt silma kui programmeerimise pedestaalil olevad meistrid. Olenemata sellest, kas oled Pythoni austaja, Java entusiast, Kotlini tundja või JavaScripti võlur, omades neid oskusi ootab sind ees maailm täis võimalusi. Head kodeerimist ja olgu sinu 2024. aasta täis lõputuid eduridu!

Kui sa tead, et IT on tee, mida soovid järgida, kuid sul pole veel aimugi, kuidas selles valdkonnas edasi minna – ära muretse! Lahendus sinu kahtlustele seisab siinsamas:

Registreeru tasuta veebiseminarile ja saa rohkem teada!