SISENE IT-MAAILMA KUNI -30% SOODSAMALT KUNI 19.07.2024! VAATA >>SIIT<<

SDA / “TÄNU SDA KURSUSELE OLEN TÄNA MINA RAHVUSVAHELISE MANUAALSETE TESTIJATE TIIMI JUHT”.

“TÄNU SDA KURSUSELE OLEN TÄNA MINA RAHVUSVAHELISE MANUAALSETE TESTIJATE TIIMI JUHT”.

Kristel Juurik on läbinud Software Development Akadeemia tarkvara testija kursuse. Loe lähemalt tema teekonnast, karjäärivahetusest ning soovitustest neile, kes soovivad ka ise läbida mõne IT-alase SDA kursuse. 

1. MIS SIND MOTIVEERIS KURSUSEGA LIITUMA? (KARJÄÄRIPÖÖRE? UUED VÄLJAKUTSED? EELMISED TÖÖÜLESANDED ON AMMENDUNUD? JNE..)

Teadsin, et olen võimeline enamaks kui klienditeenindajatöö. Kursusele aga registreerisin spontaanselt, see ala ei olnud üldse see, mida olin enda jaoks kaalunud. Uudishimu ja arenemissoov olid juba olemas, seega otsustasin võimalusest kinni haarata, ega pole seda siiani kahetsenud.

2. MILLISED OLID SINU IT-TEADMISED ENNE SDA KURSUSE LÄBIMIST? 

Arvutitega olin väheke kogenenum kui tavakasutaja, aga mitte palju. Lihtsamate probleemidega arvutikasutamisel oskasin oma sõpru aidata. Veel olin kunagi aastaid tagasi proovinud kätt programmeerimises, kuid sel ajal ei olnud mul püsivust sellega tegeleda. 

3. MIDA ÕPPISID SDA KURSUSUST LÄBIDES KÕIGE ENAM?

Väga palju teooriat ja mida üldse kujutab endast tarkvara testimine. Enne SDA kursust ma ausalt isegi ei teadnud, et tarkvara testimine on omaette karjäär ja suur osa tarkavara arendamise protsessist. 

4. KUIDAS SA KIRJELDAD ÕPPEPROTSESSI JA KAS TULI ETTE KA MINGEID TAKISTUSI?

Õppimine algas nagu ikka sissejuhatusest. Teooriat oli palju, mis kõik kohe selgeks ei saanud, aga praktilised rühmatööd ja elulised näited juhendajatelt olid väärtuslikud tegemaks seoseid ja üldpildi nägemiseks. Meile tutvustati erinevaid programme, millega testimise alal kõige rohkem kokku puututakse, ning õpetati ka programmeerimise ja automatiseerimise baasteadmisi. 

Pikad õppepäevad tähendasid seda, et päeva lõpuks tundus nagunii kõik juba keeruline, aga omavahel arutades ja küsimusi esitades oli kõik võimalik endale selgeks teha. Ja see, mis ei tulnud kursusel välja, seda tegime pärast kursust kambakesi. Sõprade leidmine ja nendega koos õppimine oli väga väärtuslik ja samas ootamatu osa protsessist.

5. MILLISE VÄÄRTUSE ON ANDNUD SDA IT-ALASE KURSUSE LÄBIMINE SINULE TÖÖTURUL?

Lisaks teooriale oli mul tööturul ka juba natuke praktilist kogemust. Töökohtadele kandideerimisel oskasin juba kirjutada testimise plaane, ning oli tekkinud ülesannetele lähenemiseks vajalik loogika.

6. MILLISE SOOVITUSE ANNAD NEILE, KES PLAANIVAD KA ISE LÄBIDA MÕNE SDA IT-ALASE KURSUSE?

IT-alased teadmised on kasulikud ka muudes valdkondades peale tarkvara arenduse. Need oskused arendavad loogilist mõtlemist, probleemide lahendamise oskust, ja palju muud. Ei tasu tunda hirmu tundmatu ees, ega ka selle ees, et alguses ei pruugi mitte millestki aru saada. Kordamine on tarkuse ema, ning püsivusega on võimalik endale IT alal karjäär luua.

“TÄNU SDA KURSUSELE OLEN TÄNA MINA RAHVUSVAHELISE MANUAALSETE TESTIJATE TIIMI JUHT”.