SISENE IT-MAAILMA KUNI -30% SOODSAMALT KUNI 19.07.2024! VAATA >>SIIT<<

SDA / 5 põhjust, miks peaks valima karjääri IT valdkonnas

5 põhjust, miks peaks valima karjääri IT valdkonnas

Infotehnoloogiatööstust on peetud lollikindlaks, olles üks sektoritest, mis suudab pidevalt areneda ja ajaga kaasas käia. IT-tööstus pakub kiiret tööhõivet, võimalusi igas sektoris, mitmeid karjäärivõimalusi, kõrget palka ja sellesse tööstusharusse on lihtne siseneda ilma kõrghariduseta. Miks alustada karjääri IT-sektoris?

1. Suur nõudlus tööturul

Tehnoloogiaettevõtted otsivad IT-spetsialiste, sest nõudlus on suur ja kvalifitseeritud töötajaid ei ole piisavalt, et täita sektoris olevad tööjõu puudujäägid. Sellest tulenevalt sertifitseeritud spetsialistid leiavad hõlpsasti tööd ka ilma kõrghariduse olemasoluta. 

2. Erinevad karjäärivõimalused

IT-tööle mõeldes, mõtleme tihtipeale programmeerija või veebiarendaja rollidele. Kuid erinevaid oskusi ja kogemusi silmas pidades on IT-sektoris palju valikuvõimalusi ning töörolle pakkuda –  alates tarkvara testijast kuni kasutajakogemuse disainerini, lõpetades andmeteadlase ja veebiadministraatoriga. Paljud rollid kattuvad teiste sektoritega, mis võimaldab kaaluda IT-karjäärile üleminekut. 

3. Karjääriredelil tõusmine

Tehnoloogia täieneb ja areneb pidevalt, koos sellega peavad kaasas käima ka IT-spetsialistid:  omandama uusi oskusi, laiendama teadmisi ja püüdlema parema mina poole. Tänu pidevale kasvule, võimaldab see karjääriredelil palju kiiremini ja lihtsamalt liikuda kõrgemale kui seda on võimalik teistes tööstusharudes. Ei ole ennekuulmatu, et tehnoloogiaspetsialistid alustavad algtasemel ja liiguvad mõne aasta jooksul keskastme juhiametisse. 

4. Kõrged palgad

IT-sektori palgad määrab pakkumiste-nõudluste tase – kui on vähe inimesi, kes midagi teha oskavad, ja palju tööandjaid, kes selliste oskustega inimesi vajavad, siis palgad ongi kõrged. Hea töötaja hoidmiseks ja meelitamiseks ei piisa tänapäeval ainult palganumbri pidevast suurendamisest vaid oluline on ka lisahüvede pakkumine nagu: arenguvõimalus, meeldiv kollektiiv, vabadus, paindlikkus, projektid, mille kallal töötatakse, töökeskkond jne. 

5. Kõigil on võimalus siseneda IT-sse

Iga töö IT-tööstuses nõuab unikaalseid oskusi. Kandidaadid peavad ametikohale kandideerimiseks tavaliselt näitama oma õigeid tehnilisi teadmisi ning esitama tõendid hariduse ja mõningase kogemuse kohta. Mida aga kvalifitseeritud spetsialistid ei pea tingimata vajama on kõrgharidus. Piisav on õige sertifikaat ja toimetulek etteantud ülesannetega. Seega igaühel, kellel on piisavalt soovi alustada karjääri IT-sektoris on see võimalik ja teostatav.

Ja kui tegemist on sertifitseerimiskoolitusprogrammidega, on need kiiremad ja palju odavamad kui täielik diplom informaatikakoolitus. Seega on igaühel, kellel on piisavalt soovi alustada karjääri IT-sektoris, väga jõukohane, isegi kui soovite alustada nullist.

Software Development Akadeemia pakub erinevaid IT-alaseid kursuseid. Tutvu kursustega siin:

Kui sa ei ole kindel, et millist keelt valida, võta osa meie tasuta veebiseminaridest, seal osalemine aitab sul teha enda jaoks paremat ja õigemat otsust! Registreeri end tasuta veebinarile siin: