Sisene IT-maailma kuni -30% SOODSAMALT! Nüüd kuni 12 osamakset 0% intressiga!

SDA / 8 müüti IT-sektori kohta

8 müüti IT-sektori kohta

Maailmas on palju eelarvamusi IT-tööstuse kohta. Eriti levinud on, et kõik IT-sektoris töötavad inimesed on introvertsed, keda ei huvita miski muu peale arvuti. Seekordses artiklis räägime IT-maailmas levivatest müütidest, mis hirmutavad ja tõrjuvad eriti algajaid ning neid, kes oleks huvitatud IT-sektoris töötamisest. Püüame need hajutada ja näitame, milline on IT-maailm tegelikult!

  • 1. Selleks, et töötada IT-sektoris on vaja erialaharidust

Haridus on suurepärane, kuid selle omamine ei ole alati vajalik. Kuna IT-sektoris töötamine nõuab elukestvat õpet, siis  enamikud organisatsioonid ja ettevõtted pakuvad praktikaprogramme või täiendkursuseid, mis toetavad töötaja elukestvat arengut.

  • 2. Sa pead olema matemaatikas hea

IT-tööstuses on palju erinevaid ameteid. Kui on soov saada arendajaks või andmeanalüütikuks, siis võib matemaatikaoskus loomulikult kasuks tulla. Siinkohal aga ei pea kindlasti olema matemaatikageenius. Samuti leidub IT-sektoris ka mittetehnilisi ameteid, kus matemaatikat peaaegu kunagi ei kasutata (näiteks tarkvara testija).

  • 3. IT-s töötavad ainult mehed

Loomulikult on ettevõtteid, kus domineerivad meesspetsialistid. Nende kohta käivad ka kuulujutud, et neil on alati kas kapuuts peas või pikk hobusesabas pats seljal. Tegelikkuses IT-tööstus on avatud kõigile. Paljud naised töötavad IT-s nii tehnilistel kui ka mittetehnilistel ametikohtadel, olles suurepärased spetsialistid.

  • 4. IT-s töötad alati üksi ja oled üksildane

Müüdi kohaselt IT-sektoris töötamine on igav ja töötatakse alati üksi – see ei ole tõsi! Tegelikult on see valdkond väga mitmekülgne ja sageli tuleb koostööd teha oma kolleegidega. Paljudes tänapäeva ettevõtte kontorites leidub nii tööruume kui ka ühisruume, kus saab aega veeta oma kolleegidega. Samuti tavaliselt ettevõtete poolt on jäetud valikuvõimalus, et töötada võib nii kodust kui ka kontorist, mis tähanedab seda, et kui kodus tunned ennast üksikult on võimalik alati minna kontorisse.  

  • 5. Ma muutun oma töö orjaks

Absoluutselt mitte. Enamasti on spetsialistidel väga paindlik graafik. On ülesandeid, mida on võimalik täita kiiremini kui arvestatud aeg, mis tähendab seda, et ülejäänud aeg on vaba aeg. Mõnikord võtab millegi lõpetamine kauem aega, kuid see on pigem haruldane ja tüüpiline alles alustavatele töötajatele. 

  • 6. IT-valdkonnas ei ole ruumi loovusele

Enesekorraldus, tähelepanu pööramine detailidele ja analüütilised oskused on selles valdkonnas olulised. Siinkohal ei tohiks loovust kindlasti tagaplaanile jätte. Sõltumata sellest, millises osakonnas töötada on loovalt lähenemine mõndade väljakutsete ja ülesannete lahendamisel hädavajalik. IT-s öeldakse ikka: “mõtle kastist välja”.

  • 7. See on liiga raske

Kardad IT-s töötada, sest levinud on arvamus, et seal töötades, peab olema super kogenud ja kvalifitseeritud. Tegelikult on kõik lihtne – see on samasugune töö nagu iga teinegi. Töö iseloom ja teadmised omandatakse praktikas. 

  • 8. Töö IT-sektoris on ainult noortele inimestele.

Kui on tahe astuda IT-valdkonda, võib seda teha igas vanuses. Olemas peab olema lihtsalt soov õppida ja töötada.