🤩 Esmakordselt! Saa personaalne pakkumine: Uuri lähemalt >>siit<<

SDA / Kas kodeerimist on keeruline õppida?

Kas kodeerimist on keeruline õppida?

Tarkvaraarendajatel on võimalus töötada põnevate projektide kallal ja seda kopsaka palga eest. Programmeerijaks saamine võimaldab täisväärtusliku ja rahuldust pakkuvat elu. Oled valmis tegema karjäärivahetust, et hakata programmeerijaks, kuid samal ajal keerleb peas murettekitav küsimus: “Kas kodeerimist on keeruline õppida?”

Kodeerimise keerukus

Kodeerimist ei ole keeruline õppida, eriti kui oled valmis pühenduma. Küll on sellel palju aspekte, mis võivad selle raskeks teha. Kui olla aga järjekindel, endale selgeks teha kõik etapid ja sammud, siis pikas perspektiivis ei ole selle õppimine ja sellest arusaamine raske.

Samuti on suureks abiks YouTube’i videode vaatamine ja programmeerimisraamatute lugemine. Kodeerimise õppimisega on kõige parem alustada pärast seda, kui oled uurinud, milline keel on sinu jaoks sobiv.

Kui kaua võtab kodeerimise õppimine aega?

See kui kaua aega võtab kodeerimise õppimine on individuaalne. Keskmiselt kulub kodeerimise põhitõdede õppimiseks umbes kolm kuni neli kuud. Eksperdiks saamine võib aga võtta sõltuvalt õppimisviisist aega kuuest kuust kuni aastani. Oluline on meeles pidada, et iga õppija õpiprotsess on ainulaadne ja ajakulu võivad mõjutada paljud.

Nõuanded kodeerimise õppimiseks

1. Alusta põhitõdedest. Kodeerimine võib muutuda üsna segaseks ja keeruliseks, mistõttu on kõige parem alustada kõigepealt põhitõdede õppimisega.

2.  Harjuta iga õpitud sammu. Harjutamine teeb meistriks! Alati, kui õpid midagi uut on parim viis selle mõistmiseks ja meeldejätmiseks pidev harjutamine.

3. Julge Paluda abi. Alati, kui jääd hätta, pöördu kellegi poole, kes on selles teemas juba kogenud.

4. Kasuta veebipõhiseid ressursse. Internetiavarusest leiad  mitmesuguseid ressursse, mida on võimalik koodimise õppimisel kasutada. 

5. Tee pause. Oluline on teha pause kogu õppimisprotsessi jooksul. Alati, kui tunned end olemas segaduses või väsinud, tee paus. Alusta uuesti, kui tunned end puhanuna ja värskena. 

Kust alustada kodeerimise õppimist?

Kodeerimise õppimiseks on mitmeid võimalusi. Software Development Akadeemia pakub erinevaid IT-alaseid kursuseid. Tutvu kursustega siin:

Kui sa ei ole kindel, et millist keelt valida, võta osa meie tasuta veebiseminaridest, seal osalemine aitab sul teha enda jaoks paremat ja õigemat otsust! Registreeri end tasuta veebinarile siin: