SISENE IT-MAAILMA KUNI -30% SOODSAMALT KUNI 16.08.2024! VAATA >>SIIT<<

SDA / Kuidas tehnoloogia on muutnud jõule?

Kuidas tehnoloogia on muutnud jõule?

Tehnoloogia ja selle pidev areng on meie elu drastiliselt muutnud. Meie igapäeva elu hulka kuuluvad tegevused, mida veel kümme aastat tagasi keegi ei tundnud. Sellest ei ole pääsenud ka jõuluaeg. Mõned väidavad, et tehnoloogia arenguga kaasnenud muutused on positiivsed, teised aga ütlevad, et see toob kaasa pigem traditsioonide kadumise. Kuidas tehnoloogia ja selle areng on jõule muutnud? 

Ostlemine

On kahte tüüpi jõuluostlejaid – need, kes teevad seda juba aegsasti enne jõululaupäeva ja need, kes jätavad ostlemise viimasele minutile. Tehnoloogia olemasolu on loonud kolmanda tüübi esindajad – need, kes teevad kõik oma ostud läbi interneti, mis võimaldab jääda koju ning vältida meeletut sagimist ja sebimist kaubanduskeskustes. 

Interneti- ja telefoniostud võimaldavad meil osta, kus iganes me oleme, 24 tundi ööpäevas. Saame seda teha siis, kui see meile kõige mugavam on, viibides eemal ülerahvastatud kaubamajadest. Tänapäeval isegi meie toidukaubad on võimalik läbi interneti soetada ning lasta kulleril koduukseni tuua!

Kingitused

Muutunud ei ole mitte ainult see, kuidas me kingitusi ostame vaid ka kingitused ise – nutitelefonid, tahvelarvutid, droonid, mängukonsoolid, sülearvutid, juhtmevabad kõrvaklapid, fitness-äpid jne. Traditsioonilised kingitused on kaotamas oma populaarsuse – näiteks raamatute asemel kingitakse pigem tark- ja riistvara platvorm e-raamatute lugemiseks.

Jõulude tähistamine

Kingituste, kirjade ja kaartide saatmine on olnud osa jõulutraditsioonist juba sadu aastaid. Kirjad ja kaardid olid ainus praktiline viis saata häid soove kaugel elavatele lähedastele. Kuid tehnoloogia on seda muutnud. Sotsiaalmeedia platvormid nagu Facebook, Instagram, TikTok  või online-keskkonnad nagu Skype või GoogleMeet või on teinud võimalikuks sõprade ja lähedastega suhtlemise viisil, mis varem ei olnud võimalik. Nüüd on võimalik üksteist näha ja pidada loomulikku vestlust, justkui oleksime üksteise kõrval. Tehnoloogia areng on aidanud meid pühade ajal üksteisele lähemale tuua. 

Anna meile teada, kas ja kuidas on tehnoloogia areng muutnud sinu jõule? 

Kui tahad ka olla osa tulevikutööstusest, siis Software Development Akadeemia pakub erinevaid IT-alaseid kursuseid. Tutvu kursustega siin:

Kui sa ei ole kindel, et millist keelt valida, võta osa meie tasuta veebiseminaridest, seal osalemine aitab sul teha enda jaoks paremat ja õigemat otsust! Registreeri end tasuta veebinarile siin: