ERIPAKKUMINE⭐ Saa Pythoni, Java, UX/UI ja Tarkvara testija kursus -40% soodsamalt! Hind kehtib kõikidele pakettidele! Vaata >>siit<<

SDA / Programmeerimine või tarkvara testimine?

Programmeerimine või tarkvara testimine?

IT-tööstus areneb jõudsalt, kus on pidevalt puudus nii programmeerijatest kui ka tarkvara testijatest. See tähendab seda, et sõltumata valitud rajast ei tohiks tööpakkumiste puudumise üle kurta. Oluline on valida oma tee IT-s, mis vastaks kõige paremini sinu individuaalsetele eelistustele ja vajadustele. Esimene tegur, mida tuleks arvesse võtta on isiklikud võimed, teine tegur on aeg ja rahalised võimalused – tasub teada, et näiteks programmeerimise kursus võtab rohkem aega kui seda võtab tarkvara testija koolitus.

Kellele on programmeerimise kursus mõeldud?

Programmeerija vastutab peamiselt koodi loomise eest, samuti kõigi nende elementide eest, mida kasutajad näevad ja kogevad kohe pärast konkreetse veebilehe või mobiilirakenduse avamist. Siinkohal tulevad mängu front-end ja back-end. Front-end on tarkvara osa, mida kasutajad näevad. Front-end arendus hõlmab kõike seda, millega kasutaja kokku puutub ehk veebi visuaalset osa ja selle arendaja vastutab veebilehe graafiliste elementide ja struktuuri eest.  Tarkvara teine pool on back-end ehk see osa, mis paneb süsteemi tööle ning back-end arendaja vastutab funktsionaalse koodi kirjutamise eest, tänu millele veebileht või rakendus probleemideta töötab. Mõlemad on teenuse toimimisel väga olulised, sest front-end vastutab kasutajamugavuse ja efektiivsuse eest, back-end vastutab aga selle eest, et kogu süsteem toimiks tõrgeteta. Et selles valdkonnas olla edukas, peaks tulevasel programmeerijal olema:  

  • analüütilised oskused,
  • kannatlikkus ja täpsus,
  • valmisolek õppida ja areneda,
  • võime lahendada probleeme,
  • tähelepanelikkus.

Programmeerijad töötavad nii individuaalselt kui ka meeskonnana. Mis puudutab kursuse pikkust, siis programmeerimise kursused (Java, Front-end, Python) kestavad umbes 8-11 kuud. Seega tasub selle kutseala kasuks otsustades eelnevalt kaaluda, kuidas oma aega planeerida pere- ja tööelu vahelt, et oleks võimalik ennast täielikult  õppimisele pühendada. Programmeerija teenib Eestis 1218-2960 eurot (neto) kuus. Palk suureneb koos kogemusega.

Kellele on tarkvara testija kursus mõeldud?

Testimine on sobilik neile kellele meeldib vigu otsida! Tarkvara testija kontrollib programmide ja rakenduste korrektsust, mille on eelnevalt loonud arendajad. Seega võib lihtsustatult öelda, et programmeerija ja testija on kui ühe mündi kaks külge. Kõige olulisemad omadused, mida testijana töötamiseks on vaja:

  • uudishimu,
  • võime leida vigu ja probleeme,
  • kohusetundlikkus ja usaldusväärsus,
  • tähelepanelikkus,
  • keskendumine detailidele.

Tarkvara testija kursus kestab umbes 4 kuud. Pärast kursuse läbimist on oluline sooritada ISTQB eksam, mis on mõnede tööandjate jaoks oluline element CV-s. Tarkvara testijad teenivad Eestis 1159-2413 eurot (neto) kuus. Palk suureneb koos kogemusega.

Erinevused mõtteviisis

Programmeerija ja testija ei erine mitte ainult ametialaste kohustuste, vaid ka mõtteviisi ja tööstiili poolest. Tarkvara testija peab olema agiilne, kes teeb tavaliselt päeva jooksul mitmeid erinevaid tegevusi. Samas programmeerija keskendub oma töös pikalt ainult ühele ülesandele pikalt ning tema tööiseloom on rahulikum.

Programmeerija või testija: kokkuvõte

IT-valdkonnas karjääri alustades tasub keskenduda sellele ametile, mis sobib kõige paremini sinu isikuomaduste ja tööalaste eelistustega. Seepärast on hea mõte suhelda nendega, kes juba töötavad programmeerijatena või testijatena. Samuti korraldab Software Development Akadeemia tasuta webinare, kus saad rohkem infot nii programeerija kui ka testija tööiseloomust ning karjääriteekonnast. Registreeri end webinarile siin:

Kursuse valikul on soovitatav tähelepanu pöörata IT-turu võimalustele ja töötasule, kuid kõige rohkem tasub siiski keskenduda sellele, milline elukutse on sulle endale meeldivam ja südamelähedasem.