ERIPAKKUMINE⭐ Saa Pythoni, Java, UX/UI ja Tarkvara testija kursus -40% soodsamalt! Hind kehtib kõikidele pakettidele! Vaata >>siit<<

SDA / Programmeerimiskeelte õppimine – mis on võimalused?

Programmeerimiskeelte õppimine – mis on võimalused?

Programmeerimiskeelte õppimine – mis on võimalused?

Sisened uute valdkonda valge lehena, see on hea šanss avastada enda jaoks uusi võimalusi. Tihtipeale toob see endaga kaasa ka palju küsimusi, tekitades hirmu ja ebakindlust. Järgnevas artiklis toome välja 3 soovitust neile, kes ei tea millest alustada, soovides õppida programmeerimist. Kindlasti see ei ole lihtne, kuid rahulolu, mida see kogemus annab, kompenseerib  kõik õppimisele kulutatud tunnid ja väljakutsed.

Tänapäeva maailmas programmeerijatelt nõutavad teadmiste ja oskuste tase on kõrge ning töötajad peavadki pidevalt oma kvalifikatsiooni parendama, sest IT-valdkonnas praktiliselt iga päev midagi muutub. Pidevalt töötatakse välja uusi programmeerimiskeeli, uuendusi ja programme ning samuti ajab meid väsimatult taga tehisintellekt. Laienevad teadmised ja pidev täiustamine paneb meid väga kiiresti arenema – nii programmeerijatena kui ka inimestena. Teadmiste omandamine arendab meid ja sunnib meid olema loovad – see tähendab, et me ei käitu nagu robotid, kes on suutelised tegema ainult samu liigutusi ja tegevusi. Asjaolu, et meil on võimalus pidevaks arenguks, ei anna meile mitte ainult rohkem võimalusi parema töökoha või lisatasu saamiseks, vaid suurendab ka meie kirge oma töö vastu. IT-tööstus nõuab pidevat uute ideede õppimist!

Samm nr 1 – kõik algab baasteadmistest 

Programmeerimiskeele õppimiseks saab valida mitu teed. Võimalus on otsustada pikema ja raskema tee kasuks, mis tähendab, et õpid iseseivsalt endale kõik selgeks. Selleks on aga vaja juba baasteadmisi IT-valdkonnast. Positiivne on see, et Google annab piiramatuid veebiressursse, võimalik on läbi töötada erinevaid blogisid, YouTube’i õpetusi või IT-tööstuste platvormide küsimuste ja vastuste sektsioone. Kui aga alustad IT-tööstuses täiesti valge lehena, siis tasuks alustada oma teekonda koos usaldusväärse kursusega, kus kogenud õpetajad tutvustavad seda tundmatut uut maailma. 

Baasteadmiste tundmine IT-s on äärmiselt oluline, olles aluseks edasistele teadmistele ja arengule. Tasub lugeda raamatuid ja artikleid õpitava programmeerimiskeele kohta, samuti mõista selles keeles kirjutatud koodi. Kindlasti tuleb teele hetki, mil tunned, et ei saa mitte millesti aru, kuid selles etapis on oluline olla järjepidev ja motiveerida end. Igaüks teab, et kõige lihtsam on alla anda, kui kõik meie ümber tundub raske ja arusaamatu. Veeda kasvõi 30 minutit või tund, vaadates huvipakkuvat programmeerimiskeelt, kirjutatud koodi või lugeda selle kohta – peagi märkad, et tulemused on väga lühikese aja jooksul nähtavad. See “ah-ha” valgustusmoment tuleb ühel hetkel, mis annab palju rahuldust, nii et seda tasub oodata.

Samm 2 – kes ei proovi, see ei tee vigu

Kui oled programmeerimiskeele põhitõed selgeks õppinud kas siis iseseisvalt või läbi kursuste, on hea ennast pidevalt kursis hoida. Tasub vaadata selliseid saite nagu:

  • HackerRank,
  • LeetCode,
  • Project Euler,

kus on võimalik omandada lisateadmisi ja lahendada keerulisi kodeerimisharjutusi, mis aitavad parandavada programmeerimiskeele kasutamise oskust. Siinkohal tuleb mainida ka StackOverflow’i võimalust, kus on võimalik võtta ühendust konkreetse programmeerimiskeele kogenud kasutajatega ja küsida neilt nõu või abi oma probleemide lahendamisel. See kogukond koosneb fantastilistest inimestest, kes on valmis teisi kasutajaid aitama.

Kuid see pole veel kõik! Kas oled kunagi kuulnud Codewarsist? Kui mitte, siis see on sait, kus kodeerimishuvilised üle kogu maailma lahendavad kodeerimisprobleeme. Samuti on võimalik leida Githubist veebikalt inspiratsiooni ja uusi väljakutseid. Tuleb tunnistada, et läbi tekkinud prbleemide ja omatehtud vigade õpitakse enim!

Samm nr. 3 – näita maailmale, mida oled õppinud

Mida aeg edasi, seda rohkem hakkab aju omistama uusi teadmisi, harjuma nendega ja samuti tööefekiitvsus hakkab üha enam tõusma.  See on see hetk, mil tunned tohutut rahulolu! Siiski tuleb meeles pidada, et mõnda programmeerimiskeelt võib õppida aastaid, sest need muutuvad kogu aeg. Programeerimismaailmas on elukestev õpe!

Samuti, kui arvad, et tunned mingit programmeerimiskeelt piisavalt hästi, et seda kasutada, loo sellega midagi: blogi, rakendus või midagi muud, mis sulle pähe tuleb. Sel viisil on võimalik ennast konkreetses ülesandes proovile panna ning luua/täiendada oma portfelli, mis on oluline näiteks töökoha otsingutel.

Uute programmeerimiskeelte õppimine ja ümberõppimine on IT-tööstuses võtmetähtsusega. Selleks, et areneda, peab jälgima pidevalt muutuvaid turutrende ja -nõudmisi. Seega ei saa töö igavuse üle kurta!

Samuti tasub kaaluda, kuidas on soov õppida – iseseisvalt või läbi kursuste. Kaaluge erinevaid võimalusi. Kõige tähtsam on see, et IT-valdkond pakub huvi, mis on pidevalt muutuv ja põnev! Software Development Akadeemia meeskond julgustab kõiki õppima programmeerimist ja innustab keskenduma oma paremale tulevikule!