Sisene IT-maailma kuni -30% SOODSAMALT!

SDA / Python vs. Java – millist tehnoloogiat õppida?

Python vs. Java – millist tehnoloogiat õppida?

Ei tea, millist tehnoloogiat valida? Kas eelistada Pythonit või hoopis Javat? Järgnevalt toome välja mõned olulised argumendid, mida tuleks kaaluda mõlema prorammeerimiskeele puhul.

Mis on Java?

Java on kõige sagedamini kasutatav programmeerimiskeel. Java vastutab veebisaidi backend’i eest. Seda kasutatakse sageli suuremates ettevõtetes ja korporatsioonides suurte, skaleeritavate projektide loomiseks. Javat on võimalik kasutada igas valdkonnas, näiteks kasutatakse seda serverites, mobiilirakendustes, arvutimängudes jne.

Mis on Python?

Python on keel, mida kasutatakse rakenduste ja veebisaitide, 2D- ja 3D-graafikaga mängude, sotsiaalvõrgustike ja seadmete, näiteks kodumasinate kodeerimiseks. Python on ka andmeteaduse ja automatiseerimise keel, mida kasutatakse kõikjal, kus parandatakse äriprotsesse kodeerimise abil. Pythoni kood on mõnevõrra lihtsama struktuuriga ja dünaamilisem, kui seda on Java. Tavaliselt eelistavad seda keelt need, kes soovivad programmeerimise kiiresti selgeks saada. 

Keelte populaarsus

Keele populaarsus väljendub nii töövõimaluste ja palkade kui ka programmeerimisvõimaluste endi arvus. Mõlema keele – nii Java kui ka Pythoni puhul muutub olukord pidevalt  ja tulevikku on raske ette ennustada. Kindel on see, et olukord turul nende keelte programmeerijate jaoks on suhteliselt soodne ja kõige kasulikum on osata nii Pythonit kui ka Java’t.

Internetis on olemas erinevad edetabelid programmeerimiskeelte populaarsuse kohta. Võrdleme neist kahte, et näha, kuidas Java ja Python konkureerivad. Esimene edetabel on PYPL Popularity of Programming Language (programmeerimiskeele populaarsus). PYPL näitab milliseid programeerimiskeeli ja kui sageli neid otsitakse Google’is. Selgub, et tabeli eesotsas on viimasel ajal on olnud … Python!

Teine tuntud edetabel TIOBE, programmeerimiskogukonna indeks, on programmeerimiskeelte populaarsuse mõõt. Esimest korda 20 aasta jooksul, oktoobris 2021, ei olnud selle indeksi tipus mitte Java, vaid … ka Python.

Kuidas tõlgendada selliseid tulemusi programmeerija seisukohast? Kindlasti üha rohkem inimesi hakkab Pythonist huvituma. Võib-olla nad juba programmeerivad Java keeles ja soovivad teist keelt juurde õppida. 

Asja juurde…

Kui huvi programmeerimise vastu on ajutine või kui on soov programmeerimist võimalikult kiiresti õppida, vali Python. Esimese keelena on Java suurepärane valik inimestele, kellel on juba eelnev IT-taust (näiteks kui eelnevalt ollakse õppinud arvutiteadust) või ollakse kindlad, et tahetakse õppida Javat ja võtavad õppimisprotsessi tõsiselt. 

Teisest küljest, kui on soov programmeerimisega professionaalselt tegeleda on mõistlik omandada mõlemad keeled. Need kaks keelt on mõningal määral sarnased. Seega, kui mõelda pikemas perspektiivis, siis parem on alustada programmeerimisõpet Java’ga, sest see on veidi keerulisem. Kui juba valdad Java keelt, on Pythoni õppimine imelihtne!

Valiku tegemine on kindlasti raske, aga üks on kindel: ükskõik, mida ka ei valiks, saad kogemuse võrra rikkamaks, mis võib su karjääri ja elukvaliteeti ainult paremuse poole viia.  Seega, tuleb tõmmata varrukad üles ja nautida kodeerimist!

Tasuta veebiseminarid aitavad! 

Software Development Akadeemia korraldab tasuta webinare, kus tutvustame nii Pyhtoni kui ka Java keelt. See peaks aitama sul teha enda jaoks paremat ja õigemat otsust! 

Võta osa meie Java ja Pythoni webinarist:

saa rohkem teada