ERIPAKKUMINE⭐ Saa Pythoni, Java, UX/UI ja Tarkvara testija kursus -40% soodsamalt! Hind kehtib kõikidele pakettidele! Vaata >>siit<<

SDA / Tarkvara testija tööpäev

Tarkvara testija tööpäev

Päev tarkvara testija elus

Äkitselt hakkab sinu tarkvara käituma kummaliselt. See jookseb kokku ja ei tööta ootuspäraselt. Aeg on ruumi teha tarkvara testijale! Tarkvara testija põhitöö on tarkvaravigade otsimine. Aga kuidas näeb välja tarkvara testija tööpäev? Kindel on see, et pidevalt uuenevad eesmärgid teevad töö põnevaks.

Kus viga näed laita seal tule ja aita

Tarkvara testijad vajavad oma igapäevaste ülesannete täitmiseks, vigade leidmiseks ja nendest teatamiseks spetsiifilisi oskusi. Kui vead on parandatud, tuleb need vead uuesti üle käia, kontrollimaks, et need oleks ikka 100% parandatud. Igapäevaste ülesannete täitmise muudab keeruliseks asjaolu, et paljud vead ei saa kohe parandatud, mistõttu peab tihtipeale koostöös arendusmeeskonnaga edasi-tagasi palli põrgatama, et veale jälile saada. 

Päev testija elus

Projekti uuendused – enamik tarkvara testija päevi algab e-kirjade ja projektiuuenduste lugemisega. Testijad ajavad näpuga järge projektijuhi e-kirjdel, milles tavaliselt palutakse neil käivitada erinevaid testjuhtumeid ning arendajate e-kirjadel, mis annavad neile ajakohast teavet eelmisel päeval tõstatatud vigade kohta. Pärast uuenduste läbikäimist peavad testijad oma testimisülesandeid ja -tegevusi vastavalt kohandama. 

Testimine, testimine, testimine – pärast oma tööpäeva korraldusliku poole lõpetamist, alustab tarkvara testija testimist, võttes üles kõrgeima prioriteediga testjuhtumi. 

Lisaks tegeletakse oma igapäevatöös lisaks paljude koordineerimisülesannetega: tuleb veenduda, et arendajatel oleks õige kogus teavet, et viga parandada; teha kindlaks, et disainerid kasutavad kogutud kasutajate tagasisidet; kontrollida, et klientide vajadused oleksid kooskõlas ettevõtte strateegiaga.

Testimise aruandlus

Kogu tarkvara testimise mõte on tuvastada probleemid või potentsiaalsed probleemid, et juhtkond saaks teha teadlikke otsuseid. Defektide leidmine või testjuhtumite täitmine on üks osa; teine oluline osa on testitulemuste edastamine juhtkonnale. Testija peab võimalikult kiiresti (sageli igapäevaselt) aru andma:

  • Mida testija testis ja kuidas testitulemus on?
  • Kas on mõni kriitiline probleem, millest juhtkond peaks teadma?
  • Mitu testimist peaks veel tegema?
  • Kas on mingeid takistusi, mis blokeerivad testimist?

Tarkvara testijal ei ole ükski päev ühesugune ja iga päev tuleb silmitsi seista uute väljakutsetega ja eesmärkidega. Testijad on hetkel tööturul vägagi nõutud, kes võivad oodata Eesti keskmisest kõrgemat palka. See eriala sobiv just neile, kellele pakub põnevust IT-sektoris töötamine, kuid keda programmeerimine ei huvita. 

Software Development Akadeemia koolitab välja tarkvara testijaid! Info kursuste kohta leiad siit:

saa rohkem teada