ERIPAKKUMINE⭐ Saa Pythoni, Java, UX/UI ja Tarkvara testija kursus -40% soodsamalt! Hind kehtib kõikidele pakettidele! Vaata >>siit<<

SDA / Kuidas leida IT- alast tööd aastal 2023

Kuidas leida IT- alast tööd aastal 2023

Üks kõige sagedamini esitatavaid küsimusi enne programmeerimisalaste õpingutega alustamist on: kuidas leida töökoht IT-sektoris? Kas ma ikka leian tööd ilma kõrghariduseta? Vastus on lihtne – absoluutselt jah! IT-tööstus areneb pidevalt ja on avatud kõigile. Loe edasi ja saad teada, kuidas leida oma esimene IT-töökoht ilma igasuguste eelevate kogemusteta.

Esimene töökoht kohe pärast IT-kursust!

IT-kursuse jooksul tasub hoolikalt läbi mõelda oma ametialased plaanid ja mõista, milline võiks sinu töökoht IT-vallas välja näha. Eriti tasub võrrelda oma tegelikke võimalusi tööturul, st kontrollida olemasolevaid pakkumisi ja tööandjate nõudeid.

Kindlasti tuleb tähelepanu pöörata sellele, et mõned kuulutused tööportaalides on suunatud ainult kogemustega inimestele (peamiselt keskastme töötajatele), kuid ka juunioritele leidub atraktiivseid võimalusi.

Samuti tasub pöörduda sooviavaldusega otse IT-ettevõtete poole – kõik tööpakkumised ei ole veebilehtedel nähtavad.

CV saatmisega ja tööintervjuudel osalemisega tasub alustada kohe pärast programmeerimiskursuse lõpetamist. See on ideaalne hetk, sest teadmised ja praktilised oskused on kinnistunud ning motivatsioon kõrge. Kuid see pole veel kõik! Mõnede spetsialistide sõnul on parim aeg esimese töökoha leidmiseks septembris ja oktoobris, kohe pärast suve ning samuti aasta alguses, st jaanuar ja veebruar, mil uuendatakse ettevõtetes oma eelarveid.

Spetsialistide ja mentorite toetus

Programmeerimiskursus ei ole ainult praktiliste oskuste õppimine ja teadmiste omandamine IT-valdkonnas. Lisaks põhiosale näidatakse õpilastele, kuidas näeb välja reaalne elu sellel tööpositsioonil. Koostatakse mentori abiga CV  ja avatakse Linkedin konto ning mängitakse läbi kogu värbamisportsess.

SDA pakub paketti “Töögarantii”, mis põhineb eeldusel, et 3 kuu jooksul pärast kursuse lõpetamist leiavad lõpetajad töökoha. See lahendus on suurepärane idee neile, kes on mures oma tuleviku pärast.

Praktika ja esimene töökoht, st kogemuste omandamine on oluline

Esimese töökoha otsimist IT-s võib alustada praktikaga või prooviperioodiga juunior ametikohal. Alguses ei ole oodata üle mõistuse suurt töötasu, vaid tuleb ära kasutada võimalust ning keskenduda töökogemuse omandamisele.

Hiljem on alati võimalik tõusta kõrgemale positsioonile, misläbi ka oma palganumbrit suurendada. Esmaselt aga peaks siiski peamiselt keskenduma oma oskuste täiendamisele, kogemuste omandamisele, tööstusharu töö eripära õppimisele ning sotsiaalsete kontaktide ja tutvuste laiendamisele.

Kuidas leida oma esimene töökoht IT-sektoris ilma kogemusteta?

77% ELi ettevõtetest on teada andnud raskustest leidmaks  vajalike digioskustega töötajaid, mistõttu on oluline omandada need oskused lähitulevikus. Samal ajal on see märk sellest, et IT-sektorisse on võimalik siseneda kõigil. 

Oleme koostanud mõned nõuanded, mis aitavad teil selles valdkonnas kiiremini edu saavutada!

 1. Mõtle läbi, mis on sinu eesmärk/roll IT-sektoris
  Tehnoloogiatööstus ei ole ainult programmeerimine, vaid ka mitmed muud arenguvõimalused. Lisaks programmeerija karjäärile võid areneda tarkvara testija või UX/UI disaineri suunas.
 2. Õpi juurde ja pidevalt arenda oma oskusi
  Tänapäeval on IT-valdkonnas töökoha saamiseks vaja õigeid oskusi. Algaja peaks alustama programmeerimise ja veebilehtede ehitamise põhitõdedest. See sektor kasvab ja areneb kiiresti ning sellega peab pidevalt kaasas käima. Omanda teadmisi tööstuses kasutatavate populaarsete tööriistade ja tehnoloogiate kohta meie kogenud mentorite abiga, kes viivad läbi ka SDA kursusi!
 3. Ehitage oma portfell
  Portfoolio on kogumik projektidest, mida teete oma oskuste ja võimete tutvustamiseks. See on IT-tööle kandideerimisel väga kasulik ja värbajad vaatavad teie CV-d soosivamalt. Pane tähele, et SDA kursus annab sulle selle võimaluse alustamaks oma esimese protfoolio ehitamisega.
 4. Osale avatud lähtekoodiga projektides
  Avatud lähtekoodiga projektides osalemine on hea viis praktika omandamiseks ja oma oskuste arendamiseks. Sul on võimalus töötada koos teiste programmeerijatega ja näidata oma oskusi.
 5. Otsi praktikakohti
  Otsi IT-ettevõtetes praktikakohti, mis pakuvad võimalust saada reaalset kogemust. Mõned ettevõtted pakuvad tasustatud praktikakohti, mis võivad olla hea sissetulekuallikas, võimaldades samal ajal saada väärtuslikke kogemusi.
 6. Kohandage oma CV ja kaaskiri vastavalt tööpakkumise nõuetele.
  Enne IT-tööle kandideerimise avalduse saatmist lugege hoolikalt pakkumise nõudeid ja kohandage oma CV vastavalt nõuetele. See aitab teil teiste kandidaatide seast eristuda ja näidata, et olete parim kandidaat.

IT-valdkonnas alustamine või otsus vahetada oma praegust töökohta on suur seiklus ja sissejuhatus täiesti uude ellu. Kui olete siin, tähendab see, et olete juba astunud esimese sammu, et võtta vastu see väljakutse. Ära peatu, sa saad sellega hakkama!

Siiski teame, et uue karjääritee alustamine võib alguses olla üle jõu käiv, ja nagu iga teekonna puhul, on mõnikord vaja õiget suunavat teed , et jõuda sinna, kuhu soovid. Meie aitame sul leida selle suuna. Registreeruge tasuta veebiseminarile , et saada rohkem teavet IT-valdkonnas töötamise ja sellega liitumise kohta.

Registreeru tasuta veebiseminarile