ERIPAKKUMINE⭐ Saa Pythoni, Java, UX/UI ja Tarkvara testija kursus -40% soodsamalt! Hind kehtib kõikidele pakettidele! Vaata >>siit<<

SDA / 5 kõige populaarsemat ja enim tasustatavat programmeerimiskeelt, mida tasub õppida

5 kõige populaarsemat ja enim tasustatavat programmeerimiskeelt, mida tasub õppida

Kõigi olemasolevate programmeerimiskeelte hulgast oleme hoolikalt välja valinud need 5, mille tundmine suurendab võimalusi tööturul. Kindel on see, et teatud ettevõtetel ja ka riikidel on välja kujunenud oma eelistatud programmeerimiskeeled. Seetõttu tasub enne õppima asumist  ja otsuse tegemist teha väike uurimistöö ning välja selgitada, kus ja millised programmeerimiskeeled on kõige enam hinnatud, soovitud ja kasumlikud. Alljärgnevalt toome välja 5 kõige populaarsemat ja enim tasustavat programmeerimiskeelt Euroopas. Nimekirjas on 5 erinevat programmeerimiskeelt ja edetabel algab 5. kohast. Lisaks oleme iga kirjelduse juurde lisanud graafiku, mis näitab, milline on hinnanguline keskmine palk konkreetse programmeerimiskeele oskuse eest. 

Nr. 5 – PHP

PHP keel loodi 1995. aastal Rasmus Lerdorfi poolt. See töötati välja peamiselt veebisaitide loomiseks ja veebirakenduste ehitamiseks. Tegemist on avatud lähtekoodiga programmeerimiskeelega. Seda on lihtne õppida ja see võimaldab luua professionaalseid ja dünaamilisi veebisaite. PHP-keel on veebitehnoloogiate klassik, seega peaks iga programmeerija tundma selle põhitõdesid.

Nr. 4 – Python

Pythoni keel ilmus esmakordselt 1990. aastal, selle loojaks on Guido van Rossum. See on suurepärane programmeerimiskeel, mille populaarsus kasvab aasta-aastalt. Python on üks võimsamaid programmeerimiskeeli, mida kasutatakse matemaatilisteks arvutusteks, veebiarenduseks, andmeanalüüsiks, automatiseerimisülesanneteks jne. Lisaks on see äärmiselt kergesti kasutatav ja lihtsasti kodeeritav. Seda on kasutatud selliste ettevõtete rakenduste loomiseks nagu Google, YouTube ja NASA. Pythoni spetsialistid on tööturul vägagi nõutud, mistõttu tasub kaaluda selle õppimist. 

Nr. 3 – .NET

 .Net keel ilmus esimest korda 2002. aastal ning selle loojateks on Microsofti firma insenerid. Net on virtuaalmasina kujul pakutav tarkvaraplatvorm, mille tehnoloogia sisaldab Common Language Runtime (CLR) ja teeke, mis võimaldavad rakenduste jaoks standardseid funktsioone. Tuleb märkida, et .Net seab uued programmeerimisstandardid ja on väga põnev tööriist IT-spetsialistidele

Nr. 2 – Frot-end (Javascript)

JavaScript loodi 1995. aastal Brendan Eichi poolt. See on kõige sagedamini kasutatav skriptide programmeerimiskeel veebilehtede loomiseks. Üle poole kõigist programmeerijatest kasutab JavaScripti. See keel on oluline vahend veebisaitide front-end arendamiseks. JavaScripti kasutatakse peaaegu igal veebisaidil ja kui olete huvitatud ettevõtte veebisaitide loomisest, siis o just see, mida tasub õppida!

Nr. 1 – Java

Kõik teavad, mis on Java! Selle programmeerimiskeele lõi 1995. aastal James Gosling. Java keelt kasutatakse paljudes rakendustes, alates kaardi- ja seadmerakendustest kuni arenenud serverisüsteemide standardrakendusteni. Tänu võimsale Java virtuaalmasinale on see programmeerimiskeel platvormideülene. Java populaarsus on veelgi kasvanud pärast seda, kui see valiti Androidi rakenduste kirjutamise keeleks. Java on kõikjal – alates Google’ist ja Facebookist kuni Youtube’ini. Seepärast on Java arendaja praegu kõige nõutavam eriala IT-tööturul ja seega ka kõige tulusam. 

Kogu esitatud teave on hinnanguline, mis põhineb PayScale.com-i andmetel ja on üksnes suunav. Tuleb märkida, et IT-turg on väga dünaamiline ja pidevalt muutuv. Viimaste uudiste kohaselt võib mainida, et 2023. aasta kõige seksikamaks ametiks on valitud andmeteadlaste ametipositsioon ning viimase kuue kuu superstaarid on tarkvara testijad. Mõlemad ametipositsioonid on tööturul äärmiselt nõutud ning hästi tasustatud. Need, kes alles alustavad oma teekonda IT-valdkonnas on soovitatav kõigepealt õppida üks programmeerimiskeel, mis huvitab ja seejärel jätkata teiste keeltega, mille tundmine hõlbustab soovitud töökoha leidmist. Meie kursustega saad tutvuda siin: https://sdacademy.ee/kursused/